czwartek, 6 września 2012


 Zapraszam  do  mojej  pracowni  artystycznej.
 
Blog ten zawiera prace mojego autorstwa, wykonane na przełomie ostatnich lat. Z zawodu jestem krawcem konfekcyjno usługowym, starej szkoły , z umiejętnością wykonywania projektu, indywidualnej formy, modelowania i wykonania do samego końca przeróżnych kreacji i ciuszków na co dzień. Z czystej pasji wykonuję różnorodną biżuterię, przeważnie w technice soutache i haftem oraz tkaniem, koralikami szklanymi. Używam do tego również kamieni półszlachetnych i minerałów oraz wszelkie inne cuda , które wpadną mi w ręce. Drugą moją pasją jest malowanie. W tym wypadku szkicuję , maluję pastelami suchymi, węglem, sepią, farbami olejnymi, ale nie wiem jak z czasem ta pasja się rozwinie, pozostawiam sobie pełną swobodę w wyborze technik i tego co jeszcze odkryję . Wykonuję też  portrety na zamówienie. To co wymieniłam oraz wszystko to, co z czasem mnie zainspiruje oferuję jako artysta , też na indywidualne zamówienia . Te prace, których już nie mam, a spodobają się komukolwiek, mogę również wykonać na zamówienie,  w prawie identycznej formie. Jednakże takie dzieło , czy malarstwa czy też  biżuteryjne, zawsze będzie jedyne w swoim rodzaju, szczególnie właśnie w wykonaniu biżuterii z zastosowaniem kamieni, gdzie w naturze nie ma identycznego w swoim rysunku i uroku, kamienia, chociaż będą np. z tego samego gatunku . Kontakt bezpośredni do mnie:
mail: elunia226@tlen.pl


ZAPRASZAM  SERDECZNIE.
Bardzo istotny artykuł o biżuterii z sutaszu , szytej i klejonej. Moja biżuteria z sutaszu jest w każdym najmniejszym calu szyta, jeżeli jest to konieczne, od spodu jest podklejona skórą i tylko w miejscach, w których jest zakończenie sznurków sutasz, gdyż nie podoba mi się estetyka podklejonych w całości bransolet czy naszyjników wykonanych tą techniką. Staram się,żeby moja biżuteria była wypieszczona i jak najwyższej jakości... nie używam plastikowych dodatków. Artykuł przedstawia test biżuterii sutasz wykonanej haftem sutasz kontra klejonym sutaszem. Polecam przeczytać w celu rozpoznania co się kupuje  .

http://tenderdecember.eu/?page_id=2238 

Moje osiągnięcia do tej pory, to:
-prezentowanie moich prac na imprezach środowiskowych jako rękodzielnik prezentowany przez LGD "Spichlerz Górnego Śląska"
http://spichlerz.org.pl/

rok 2016
http://magicstones.co/

Współpraca z tą firmą, gdzie można zakupić biżuterię orgonitową oraz z kamieniami , minerałami, również mojego autorstwa. Biżuteria ta jest też dostępna na stronie sklepu tej samej firmy :
  http://magicstones.org/


2012 r

2013r- uzyskanie tytułu Gwiazdy Spichlerza Śląskiego i certyfikatu wysokiej jakości i orginalności mojej biżuterii  w dziale rękodzieło konkursu Spichlerza Śląskiego na rok 2012/2013:

- 21. marca 2013 roku prezentacja mojej biżuterii   na pokazie mody bielizny damskiej w gliwickim Gwarku.

- 20 kwietnia 2013 r. wernisaż artystów Marchand Galery eu, w galerii "Ładniej" w Sosnowcu :


- Moja biżuteria zaprezentowana w sesji zdjęciowej 
SELVINAARON PHOTOGRAPHY
- moje prace znajdują się również na stronie :  http://centrumrekodziela.pl/profil/elah

-moje zdjęcia zakwalifikowały się w konkursie Spichlerza Górnego Śląska pt "Przyroda w Spichlerzu". Opublikowane zostały w kalendarzu na rok 2014 wydanym przez LGD Spichlerz Górnego Śląska:
http://spichlerz.org.pl/laureaci-konkursu-fotograficznego-przyroda-w-spichlerzu/
  Na tej stronie pokażę moje przykładowe prace.  Pozostałe prace znajdują się na stronach tematycznych wyszczególnionych na głównym pasku menu tego blogu, na samej górze strony . Zapraszam .


Rok 2014

Ponownie spotkał mnie zaszczyt otrzymania tytułu Gwiazdy Spichlerza Górnego Śląska na lata 2014/2015

obraz olejny :obraz pastelami suchymi:

szkic:


biżuteria soutache:

haft koralikami:


Moje dzieła krawieckie : przykładowa fotografia:                  7 komentarzy:

 1. Obrazy jak również biżuteria - CUDOWNE
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zachwycona Twoimi pracami!!! Ten niebieski sutasz- bardzo oryginalny.
  ...a Twoje obrazy... brak mi slów! niewiele dziel sztuki zrobilo na mnie tak ogromne wrazenie, jak Twoje rzemioslo!!! No kurcze, nie moge sie napatrzec!!!!
  Mam nadzieje, ze wiele osiagnelas Twoim talentem, bo az mi sie wierzyc nie chce, ze malujesz tylko dla siebie w piwnicy i pakujesz tak wspanialy kunszt do kartonów... Chetnie obejze wiecej Twoich wyrobów! równiez bizuterji!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję :)
  Takie wpisy dodają mi energii do dalszego rozwoju, a wspaniałe blogi artystyczne takie jak Wasze , moc inspiracji :). Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Ela.

  ...niesamowity skok w Twojej twórczości. Biżuteria soutache: bransoletka...siła, moc...cudo.

  Pozdrawiam Cię serdecznie Dani :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj :)

  Tak, zmieniło się wiele ;)
  Czytam Twój blog i też podziwiam mądre słowa :)

  Wzajemności wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. prace są po prostu przepiękne.. aż mi słów zabrakło. gratuluję ogromnego talentu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń